İkinci el araç alırken, alıcıların en çok dikkat ettikleri noktalar arasında araçların boya durumu bulunmaktadır. Motor kısmının sağlıklı olduğunun anlaşılmasının ardından boya durumu kontrol edilerek araçlar hakkında geçmişe dönük bilgi toplanmaya çalışılır.

Sahibinden satılık araba ilanlarından genel olarak boya durumu hakkında bilgiler verilir. Fakat alıcıların kendi kontrollerini gerçekleştirmeleri faydalarına olacaktır.

                Sahibinden oto alımlarında aracın boya durumunun nerelerde olduğunun anlaşılması kaporta tamircileri tarafından tespit edilebilir. Bunun dışında expertiz merkezleri de aracın boya durumu hakkında detaylı bilgiler vermektedir. Sahibinden ilan veren satıcıların belirttikleri durumların kontrol edilmesi araç hakkında detayları bilgilere ulaşılması ile mümkündür. Örnek vermek gerekirse, bir aracın sağ tarafının komple boyalı olduğu anlaşıldığında, sağ taraftan çizildiği veya darbe aldığı düşünebilir. Bu gibi durumlar aracın geçmişi hakkında fikir yürütmenizi kolaylaştırmaktadır.

Haftanın İlanları Mail Gelsin!