Merhaba sevgili okurlar,

Bu yazımız da sizlere araç boya ölçüm cihazlarından yani arabanız da boya olup olmadığını ille de bir kaportacıya götürmeden anlayabilmenin yolu olan boya ölçüm cihazlarından söz edeceğim. Şüphesiz ki hepmiz Satılık Araba ilanları yada işte sahibinden satılık araba ilanlarında sıkça boyasız çiziksiz temiz bir araba arıyoruz.

Malesef günümüz de araçlar da özellikle o kadar dikkat edilen bir konu oldu ki boyalı araba olayı, galiba kendimizi biraz fazla kaptırdık. Oto galeri sahipleri ile bu konu da sohbetimizi ederken daha çok bu konu da isyanlarına tanık olduk. Kimisi, "yahu arabada kıl kadar çizikten dolayı boya yapılmış adam kabul etmiyor." diyor. Kimisi de "Avrupa da veya diğer ülkeler de boyalı arabalara bu kadar dikkat edilmediğini hatta bu ülkeler de araba boyalı ise oh ne güzel yeni boyanmış araba alacağım." gibi düşünceleri savunmaktalar. Her ne kadar oto galeri sahibi arkadaşlarımız boya konusun da bu kadar rahatsızlık duyuyorsa da malesef Türkiye de arabalarda boya olup olmadığına özen gösterilir. Diyebiliriz ki bir nevi sektörleşmiş olan bu durum kötü göründüğü kadar fırsatlar da yaratmıyor değil tabi.. 

sahibinden araba boya ölçüm

Peki nedir yarattığı bu fırsatlar? 

Şüphesiz oto galerici kardeşlerimizin boya ile imtihanı kadar, boya ölçüm cihazı üretim sürecinden satışına kadar yeni bir istihdam alanı ortaya çıkmış diyebiliriz. Araçlar da boya ölçümün gittikçe popüler olmasının nedeni elbette ki piyasanın talep açığından kaynaklıdır. Yani araba alım satımında neredeyse bir kontrol mekanizması haline geldi diyebiliriz boya ölçüm cihazları. Peki nedir bu boya ölçüm cihazları? Neyin nesidir? Evet böyle dediğinizi duyar gibiyim. Açtınız sahibinden yada binekoto.net sayfalarını ve satılık araba yada sahibinden satılık araba yazarak işe koyuldunuz. Beğendiğiniz ve aynı zamanda da sizin şehriniz de bulunan bir araba buldunuz. Hemen almayacaksınız elbette gidip bir görmek dokunmak birilerine göstermek istersiniz. Hayır birilerine yada ustaya göstermenize gerek kalmadı kaportayı, çünkü belli bir miktar karşılığında satın aldığınız boya ölçüm cihazı size bu olanağı sunuyor. Kendimi boya ölçüm reklamında gibi hissettim :) 

Evet dediğim gibi aracın kaportasını, satın almış olduğunuz yada sahibi olduğunuz boya ölçüm cihazı ile mikron şeklinde hemen ölçebilirsiniz. Genel de 120 mikron boyasız diye kabul ediliyor. Fakat anladığım ve bilgi edindiğim kadarıyla satın aldığınız araba da yada anlaşmak üzere olduğunuz müstakbel arabanızın boyasız bir yerini kaporta da seçiyor ve ölçüyorsunuz. Sonra gidip diğer şüphelendiğiniz kaporta alanlarını ölçüyorsunuz. İşte burada boya olup olmadığı zaten ortaya çıkacaktır. Eğer boya yok ise araba da zaten hayal ettiğiniz içinizin belki de giderek baktığınız aracınızı gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Haa şunu da hatırlatmamız da fayda var! Kesinlikle araba satın alırken sadece boya ölçümüne bakmakla kendinizi sınırlamayın. Gerek motoru gerek diğer konularda da mutlaka işin ehli insanlara yada servislere aracınızı gösterin. Kafanızı şişirdiğimiz için hepinizden özür diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Haftanın İlanları Mail Gelsin!