Ford markası uzun yıllardır Türkiye’de gözde bir marka olmuştur. Aslında insanların içine işleyen Çiçek Abbas filminde kullanılan transit minibüsün Ford marka olması ile de gönüllere taht kurmuştur. Bu nedenle özellikle Türk insanının içinde farklı ve samimi bir yeri vardır.

Araba üretimine başladığı andan itibaren kaliteli parçalar kullanarak hazırlanan modeller ile piyasada en çok tercih edilen araba üreticilerinden biri haline gelmiştir. Dünya çapında en çok rağbet gören beş büyük firma arasında Ford yerini sabitlemiş durumdadır. Tarihte ilk seri üretim yapan otomobil firması olması ise Ford’un otomotiv sektöründe ne kadar ciddi bir iş yaptığının kanıtıdır. Şirketin Avrupa ayağı Almanya’da Köln şehrinde bulunduğu için Alman firması olarak bilinmektedir. Hatta satılık araba söz konusu olduğunda birçok gazete bile Ford’u Köln’lü otomotiv şirketi olarak yansıtmıştır. Ancak aslında Ford bir Amerikan şirketidir.

Binek, ticari, ağır ticari alanında her ihtiyaca uygun modeller üretmektedir. Ürettiği modeller arasında traktör bile bulunmaktadır. Hatta ülkemizde en çok kullanılan Ford traktör modeli Ford 3600 olarak tarihe geçmiştir.

En eski araba ve motor üreticileri arasında yer alan Ford, dünyanın en büyük motor üreticisi unvanına sahiptir. 90lı yıllarda özellikle ralli yarışları için ürettiği modeller sayesinde birçok başarıya imza atmıştır.

2010 yılından itibaren ürettiği arabalara mykey sistemi getirerek araba üretiminde yeni bir çağ açmıştır. Bu sistem sayesinde aileler çocuklarına emanet ettikleri arabalarda farklı düzenlemeler yapabiliyorlar. Örneğin arabanın hızını 120 km/s’e düşürebiliyor veya dinlenilen müzik sisteminin maksimum ses sınırını ayarlayabiliyorlar.

Ford ürettiği arabaların kalitesi ile ikinci el satışlarda bile en üst sıralarda yer almaktadır. Sahibinden satılık araba almak isteyenlerin ilk üç tercihleri arasında Ford modeller yer almaktadır.

Ford, ürettiği otomobillerden her kesimden insanın yararlanmasını istediği için en ucuz şekilde en kaliteli üretimi gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Binek araçlarında tasarımlarını yenilemiş, iç mekânını daha sade ve ergonomik bir düzenle değiştirmiştir. Otomobilleri içerisinde teknolojinin son nimetlerinden de yararlanarak sürücüsüne kolaylık sağlayacak değişik sistemler eklemiştir. Bu sistemler içerisinde sesli kontrol sistemi, otomatik park sistemi gibi uygulamalar yer almaktadır. Üretilen arabalar da hem benzinli hem de dizel olarak üretildiği için kişilerin araç kullanma alışkanlıklarına göre istediği aracı alabilme olanağı sunmaktadır. Sahibinden satılık olarak ikinci el araba satın almak isteyenler için ihtiyaçlara en uygun cevap verebilen firma yine Ford olmaktadır.

 

Haftanın İlanları Mail Gelsin!