Satılık araba, daha doğrusu sahibinden satılık araba ve satılık ford gibi arama motorlarında yaptığımız aramaların tamamını yapmamıza vesile olan ve ilk araba motorunu icat eden adam ile yani Henry ford ile söze başlamak istiyorum. Henry Ford günümüzde kullandığımız arabaların temelini atan akıl babalarından biridir.

Şuan bırak araba satmayı ve almayı hepimiz arabalara biniyorsak bunu bize sağlayan şüphesiz Henry Ford’un ta kendisidir. Binlerce denemeden sonra ortaya çıkardığı ilk motor ile hayatlarımıza sihirli bir dokunuşta bulunmuştur. Onun dehası ve zekasına teşekkürlerimizi ileterek hızla günümüzde sıkça rastlanan ilan platformlarında sürekli olarak satılık araba, sahibinden araba ve klasik arabalar şeklinde aradığımız o muhteşem o görkemli ve bir türlü eskimeyen klasik arabalara geliyoruz. Bugün yaşadığımız bir klasik araba serüvenini sizinle paylaşmak istiyorum. Gün içerisinde bir arkadaşımla satılık klasik araba ilanlarına baktık, birde ne görelim? Satılık Mercedes üstelik 1973 model ve 450 SL modeli.. Tıpkı eski Amerikan filmlerinden kaçmış gibiydi. İkimizde büyülenmiştik. Böyle bir satılık araba olamazdı.. Sanki mükemmeliyetin bütün kriterleri bu satılık arabada; Mercedes 450 SL ‘de birikmişti. Hemen ilanı ekleyen arabanın satıcısını aradık ve bir, iki bu işin ehli arkadaşımızı da yanımıza alarak bu muhteşem arabayı görmeye gittik. Böyle bir duruş, böyle bir asalet olamaz. O kadar mükemmel bir arabaydı ki inanın insan’ın böyle bir şaheser’e satılık araba yada sahibinden araba diyesi şahsen hiç gelmiyor. Hatta bu şaheseri satmak nasıl mümkün olabilirki. Resmen yaşayan bir tarih gibi..

Jantları olsun, arabanın iç döşemesi olsun, herşeyi ile gıcır gıcırdı. Hele bir de o önde duran ve alışılmışın dışındaki meşhur Mercedes yıldızı.. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı o klasik araba. Her ne ise sadete gelelim. Arkadaşım bu klasik arabaya resmen aşık oldu J Olunmayacak gibi de değildi. Sonuç olarak pazarlık faslına geçtik ve arkadaşımıza bu satılık arabayı aldık. Klasik araba, anladım ki gerçekten bir tutkuymuş.. Şimdi arkadaşım ve klasik arabası mutlu mesut hayatlarına devam ediyorlar. Bize de böyle bir araba alışverişine vesile olmanın gururu ve mutluluğu kaldı.

Bu yazımızı okuduğunuz için siz değerli okuyucularımıza teşekkür ederiz.

Haftanın İlanları Mail Gelsin!