binekoto.net ailesi olarak araç alım satımında kullanıcılarımıza bütün hizmetleri özenle sunmaya dikkat etmekteyiz. Araç alırken nelere dikkat edilmeli böyle önemli bir konuyu sizinle paylaşmak bizim için ayrıca bir zevk'tir.

 

1- Aracınızı seçerken yakıt tüketimine dikkat etmeniz günümüz ülke şartlarında sizin için önemli bir nokta..

Yakıt tasarrufu artık inanılmaz boyutlara ulaştı hatta diyebiliriz ki artık yakıt tasarrufunda pek çok tasarruf cihazları ve yöntemleri satılmaktadır. Tabi bunların tamamından önce satın alacağınız arabanın kendi marka modelinde tasarrufa yönelik üretim olup olmadığını mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz. Son zamanlarda özellikle volkswagen markasının skandallarından sonra kesinlikle marka seçiminde dikkatli olmanızda fayda var. 

2- Aracınızın Sağlık Durumu;

 Aracınızı satın almadan önce tabi ki en önemli durumların başında aracın sağlık durumu gelmektedir. Yani aracınızı satın almadan önce mutlaka bir ustaya yada ciddi anlamda o aracın markasından anlayan servise göstermenizde fayda var. Bazen baz durumlarda satılık olarak aldığınız araçlarınızın pelt kaydı sorgulamasında hatalar yaşayabilirsiniz ve bu durum sizi ciddi anlamda zora sokacaktır. Bir arkadaşımızdan örnek verecek olursak, kendisi kırmızı renault megane araba satın aldı ve satın alma sırasında pelt kaydı sorgulaması yapınca araçta hasar kaydı çıktı fakat düşük görünüyordu. Daha sonra kayda alınmayan ciddi hasarları olduğunu ve aslında aracın hurdalık olduğunu duyduk tabi arkadaş yıkıldı çünkü satın alıp aylardır kullandığı o ateş kırmızısı güzelim renault megane marka araç aslında pelt ti ve değeri alınırken sadece 4000 tl ederdi. Düşünün 23.000 tl ye aldığınız araç size 4.000 oluyor. Böyle bir travmayı ve dolandırmayı yaşamamanız adına yazımızı okumanız sizin için daha olacaktır özellikle de araba, araç, otomobil yada arazi aracı her ne satın almak istiyorsanız.. Umarız bu yazımız sizlere faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda sizlere yine satılık ve kiralık otomobiller ile iligili bilgilendirmeler yağacağız.

Saygılarımızla,

Binekoto.net destek ekibi

Haftanın İlanları Mail Gelsin!